Yangın Perdesi

Novata Yangın Güvenlik Sistemleri tarafından İngiltere’den ithal edilen yangın perdeleri projelendirmesi ve montajı, yine kendi deneyimli personelimiz tarafından standartlara ve müşteri özel şartnamelerine uygun olarak yapılmakta ve devreye alınmaktadır. Novata A.Ş. yangın perdesi hizmetini en uygun şekilde tamamlayıp teslim etmektedir.

Yangın Perdesi Nedir?

Yangın perdeleri, ısıyı bloke etmek maksadıyla yapının bir elemanı olarak pasif sistem amacıyla kullanılmaktadır.
rnİki tarafı silikon kaplı ve içinde çelik ipler bulunan fiber malzemeden üretilen perdeler, yangının bir bölgeden diğer bir bölgeye geçmesini engellemek için kullanılan bir perde sistemidir. Özel kumaşı sayesinde uzun sürelere kadar yüksek ısıyı tutarak, rahat hareket ve mücadele kolaylığı sağlamaktadır.

Mevcut yangın algılama sistemine entegre edilebilen perdeler, tehlike anında otomatik olarak çalışmaya başlarlar.
rnYangın perdeleri, dumanın ve ısının kontrol altına alınması, bloke edilmesi, kaçış yollarına giden koridorların can emniyeti açısından temiz tutulması, yangın yönetmeliğimize göre güvenli bölgeler yaratılması maksatları için kullanılmaktadır. Yatay ve düşey olarak çalışan yangın perdeleri mevcut olup, mimariye ve tasarıma da önem verilerek montajları yapılmaktadır. Düşey çalışan bir yangın perdesi yangın kapısı olarak da kullanılmakta ve son yıllarda özellikle hastane, öğrenci yurtlarında ve evlerde tercih edilmektedir.

Yangın Perdesi Kullanım Alanları

Alışveriş merkezleri, ticaret merkezleri, metrolar ve bunlar gibi bir çok kişinin içinde bulunduğu büyük yapı ve işletmelerde kullanımları oldukça yaygındır.